Bir banka hesabı açın

Türkiye'de Banka Hesabı Açın

Türkiye'ye çok sayıda yabancı gayrimenkul almak ve yatırım yapmak için geliyor. Yabancılar için emlak satın alırken ilk adım Türkiye'de bir banka hesabı açmaktır. Normalde, basit ve anlaşılır bir işlemdir. Yabancıların bu süreçte karşılaşabilecekleri temel zorluk dil eksikliğidir. Üzülmeyin! Bizimle gayrimenkul satın almanın herhangi bir aşamasında olduğu gibi müşterilerimizin banka hesaplarını açmalarına yardımcı oluyoruz.

Kayıt sırasında pasaportunuz (bankaların çoğu noter onaylı pasaport tercümesi istemektedir), vergi kimlik numaranız ve adres kanıtlayıcı belgeye ihtiyacınız vardır. Adres, adınıza ikamet tezkeresi (İkamet Tezkeresi) veya fatura ile kanıtlanabilir. Bu elektrik faturası ülkenizden bile olabilir. Adınızı ve ev adresinizi faturada görmeleri gerekiyor.

Bankanızla iyi bir ilişkiniz olması önemlidir. Müşterilerimize bankaları ile iyi bir ilişki kurabilmeleri için sadece bir banka ile çalışmalarını tavsiye ederiz. Bir banka aracılığıyla ne kadar çok işlem yaparsanız, banka tarafından o kadar iyi tanınırsınız ve o kadar çok hoş karşılanırsınız.

Türkiye'de bir banka hesabına sahip olmanın birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları;

  • Paranızı ülkenizden Türkiye'deki kendi hesabınıza ihtiyaç duyduğunuz her an transfer edebilirsiniz.
  • Elektrik faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • Yanınızda nakit taşımanıza gerek yok, ödemeler için banka kartınızı kullanabilirsiniz.
  • Türk bankaları, Türk Lirası'na yatırım yaptığınızda birikimlerinize yüksek faiz sağlıyor.

Karşılaştırmak