Bir banka hesabı açın

Türkiye'de Banka Hesabı Açın

Birçok yabancı, gayrimenkul almak ve yatırım yapmak için Türkiye'ye geliyor. Yabancıların mülk satın alırken ilk adımı Türkiye'de bir banka hesabı açmaktır. Normalde, basit ve anlaşılır bir işlemdir. Yabancıların bu süreçte karşılaşabilecekleri temel zorluk dil eksikliğidir. Endişelenme! Müşterilerimizin bizimle gayrimenkul satın almalarının herhangi bir aşamasında olduğu gibi banka hesaplarını açmalarına yardımcı oluyoruz.

Kayıt sırasında pasaportunuz (bankaların çoğu noter onaylı pasaport tercümesi ister), vergi kimlik numaranız ve adres ispat belgesine ihtiyacınız vardır. Adres, adınıza ikamet tezkeresi (İkamet Tezkeresi) veya fatura ile kanıtlanabilir. Bu hizmet faturası ülkenizden bile olabilir. Faturada adınızı ve ev adresinizi görmeleri gerekiyor.

Bankanızla iyi bir ilişkinizin olması önemlidir. Müşterilerimize bankaları ile iyi bir ilişki kurabilmeleri için tek bir banka ile çalışmalarını öneriyoruz. Bir banka aracılığıyla ne kadar çok işlem yaparsanız, banka tarafından o kadar iyi tanınır ve o kadar iyi karşılanırsınız.

Türkiye'de bir banka hesabına sahip olmanın bir takım faydaları vardır. Bunlardan bazıları;

  • Paranızı ihtiyaç duyduğunuz her an ülkenizden Türkiye'deki kendi hesabınıza aktarabilirsiniz.
  • Elektrik faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • Yanınızda nakit taşımanıza gerek yok, ödemeler için banka kartınızı kullanabilirsiniz.
  • Türk bankaları, Türk Lirası'na yatırım yaptığınızda birikimlerinize yüksek faiz sağlar.
kazananlar-grubu-türkiye-gayrimenkul-logosu

Bizimle iletişime geç