VERGİ Kimliği alın

Türkiye'de Vergi Kimlik Numarası Alın

Vergi numarası, Türkiye'deki her kayıt ve finansal işlem için gerekli kimlik numarasıdır. Tüm Türk vatandaşlarının kimlik numaraları otomatik olarak vergi kimlik numaralarıdır. Vergi Kimlik Numarası, bireylere atanan on haneli bir numaradır.

Yabancılar için vergi numarası olmalıdır; banka hesabı açmak, mülk satın almak, kamu hizmetlerine abone olmak, sigorta yaptırmak, sağlık hizmeti almak, noterlik işlemlerini yapmak, oturma izni başvurusu yapmak vb.

Vergi Kimlik numarası almak kolay bir uygulamadır. Herhangi bir yerel vergi dairesine gitmeli ve bunun için başvurmalısınız. Bu işlem için ihtiyacınız olan tek evrak “pasaport aslı” ve “pasaport fotokopisi”dir. Kayıt ücretsizdir. Kayıt olduktan sonra vergi numaranız da bankalar dahil tüm Türk finans kurumlarının ekranlarında takip ediliyor, bu da banka hesabı açabileceğiniz anlamına geliyor.

Bu işlem genellikle yaklaşık on beş dakika sürer. Vergi kimlik numaranızı aldıktan sonra banka hesabınızı açabilir ve resmi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

kazananlar-grubu-türkiye-gayrimenkul-logosu

Bizimle iletişime geç