Türkiye'de Vatandaşlık

Türkiye'de Vatandaşlık Nasıl Alınır | Türk Vatandaşlığı Gereksinimleri

Türkiye'de gayrimenkul satın alarak Türk vatandaşı olabilir ve tam vatandaşlık haklarına sahip olabilirsiniz. Daha önce Türk vatandaşlığı almak için $ 1 milyon değerinde yatırım veya mülk satın almanız gerekiyordu. Şimdi ülkeye daha fazla yabancı yatırımcı çekmek için bu yatırım tutarı $ 400.000'e düşürüldü. Türkiye'de yatırım yapmak artık yabancı yatırımcılar için daha kolay hale geldi. Daha önce yabancı yatırımcının Türkiye'de iş kurabilmesi ve vatandaşlık alabilmesi için 100 kişiyi istihdam etmesi gerekirken, bu sayı 50 kişiye indirilerek iş sahibi olmak isteyen yatırımcılar için yabancı yatırımcının Türkiye'de iş sahibi olması kolaylaştı. .

Türkiye'de gayrimenkul sahibi olan yabancı yatırımcılar 6458 sayılı Uluslararası Koruma Kanunu uyarınca Türkiye'de ikamet tezkeresi alabilirler. İkamet tezkeresi alan yabancı yatırımcıların aile fertlerinin ailesi ile birlikte Türkiye'de ikamet etmelerinde herhangi bir sakınca yoktur, destekleyicinin ikamet izni süresini aşmaması kaydıyla.

Alanya bölgesi özellikle hem konumu hem de iklimi nedeniyle yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi görmektedir. Türkiye'de satılık emlak almak isteyen vatandaşlar önce Alanya'yı tercih ediyor ve Türk vatandaşlığına uygun satılık daire satın alarak Türkiye'de ikamet ediyor.

kazananlar-grubu-türkiye-gayrimenkul-logosu

Bizimle iletişime geç