Türkiye'de Vatandaşlık

Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır | Türk Vatandaşlığı Gereksinimleri

Türkiye'de gayrimenkul satın alarak Türk vatandaşı olabilir ve tam vatandaşlık haklarına sahip olabilirsiniz. Daha önce Türk vatandaşlığı alabilmek için $ 1 milyon değerinde yatırım veya mülk satın almanız gerekiyordu. Şimdi ülkeye daha fazla yabancı yatırımcı çekebilmek için bu yatırım tutarı $ 400.000'e düşürüldü. Yabancı yatırımcılar için Türkiye'de yatırım yapmak artık daha kolay hale geldi. Daha önce yabancı bir yatırımcının Türkiye'de iş kurup vatandaşlık alabilmesi için 100 kişiyi istihdam etmesi gerekirken, bu sayı 50 kişiye düşürülerek yabancı yatırımcının iş sahibi olmak isteyen yatırımcılar için Türkiye'de iş sahibi olması kolaylaştırıldı. .

Türkiye'de gayrimenkul sahibi olan yabancı yatırımcılar 6458 sayılı Uluslararası Koruma Kanunu uyarınca Türkiye'de oturma izni alabilirler. Oturma izni alan yabancı yatırımcıların aile bireylerinin Türkiye'de ailesiyle birlikte ikamet etmelerinde herhangi bir sakınca yoktur, destekleyicinin ikamet izni süresini aşmamak kaydıyla.

Alanya bölgesi özellikle konumu ve iklimi nedeniyle yabancı yatırımcıların yoğun ilgisini çekmektedir. Türkiye'de satılık emlak satın almak isteyen vatandaşlar öncelikle Alanya'yı tercih ediyor ve Türk vatandaşlığına uygun satılık daire satın alarak Türkiye'de ikamet ediyor.

Karşılaştırmak